Змістовний відпочинок в Мексиці: вивчаємо спадок Майя

article-info

Відпочинок в Мексиці привертає увагу, перш за все, неординарністю та незвичністю. Тож тим туристам, які готові проміняти комфортні, але однотипні готелі з «все включено», на щось екзотичніше, буде де відвести душу.

Екскурсії в Мексиці дійсно багатообіцяючі. А як інакше, якщо ми говоримо про батьківщину легендарних Майя? Цивілізації, після якої загадок лишилось більше, ніж відповідей.

Тож ми починаємо цикл статей про ті місця і ті екскурсії в Мексиці, які дозволять доторкнутись до цієї самобутньої культури. Розкажемо, що самі бачили і вам радимо.

Перша зупинка – Чичен-Іца

Почнемо з найбільш відомого місця – легендарного міста Чичен-Іца. Екскурсії в Мексику – це автоматично екскурсії в Чичен-Іцу. Вони організовуються постійно, і тут завжди є туристи. Що з одного боку – мінус, а з іншого – плюс, бо постійна зацікавленість спонукає місцеву владу дбати про архітектурні пам’ятки.

Чичен-Іца – один з найбільших осередків культури Майя, що збереглися до наших днів. Місто внесено до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, а піраміда Кукулькана названа одним з 7 чудес світу і це лише початок списку довгих титулів, які має це місце.

І ось вам перша загадка міста Чичен-Іца – його не руйнували іспанські конкістадори. На момент, коли завойовники ступили на ці землі у XVI ст., Чичен-Іца вже була покинутою руїною. Вчені вважають, що приблизно наприкінці XII ст. могутнє і процвітаюче місто остаточно спорожніло. Чому? Справжньої причини не знає ніхто…

Про знакові пам’ятки Чичен-Іци

На сьогоднішній день Чичен-Іца є найбільш якісно відновленим містом майя в Мексиці. Складно описати велетенські споруди міста – цю велич потрібно побачити, бо від мегатонних конструкцій перехоплює подих.

Перерахувати всі яскраві пам’ятки просто нереально:

  • Червоний будинок (Casa Colorada), який має фасад блякло-червоного кольору;
  • Жіночий монастир (Casa de las Monjas) з церквою (La Iglesia), на фасаді якої можна побачити зображення грізних масок;
  • обсерваторія Караколь (Caracol), що отримала назву через внутрішні запаморочливі спіральні сходи;
  • Будинок невідомого письма (Akab Dzib), всередині якого виявлені символи і письмена, які не розшифровані досі;
  • руїни банного комплексу Темаскаль, що мав містичне значення в житті майя, як спосіб очищення тіла і душі.

Особливо потрібно виділити Священний сенот, де здійснювались жертвоприношення, зокрема і людські.

А ось і друга загадка Чичен-Іци в Мексиці – всі споруди міста розташовані таким чином, що створюють дивовижний акустичний ефект, який багаторазово підсилює та примножує звук. Особливо сильно це помітно на полі для Гри (про яке ми поговоримо трошки пізніше) та біля піраміди Кукулькана.

Якщо відійти на кілька кроків від піраміди і поплекати в долоні, вона відгукнеться незвичайною луною, що дуже нагадує крик рідкісного птаха кетсаль. У Майя він вважався священним.

Піраміда Кукулькана

Піраміда Кукулькана в Мексиці заслуговує окремої уваги. 30 метрова чотиригранна споруда справляє враження вже хоча б розмірами. Вчені давно зійшлись на думці, що це древній календар (не той, який напророкував невдалий кінець світу). 4 грані піраміди символізують пори року та сторони світу. 52 рельєфи на кожній стороні – відповідають тижням, а 364 сходинки – дням.

Та це не найцікавіше, бо з пірамідою пов’язана ще одна загадка Чичен-Іци. Найцікавіше починається в день весняного та осіннього рівнодення (21-22 березня та 21-22 вересня відповідно). У певний час доби промені сонця падають на піраміду і тіні переломлюються таким чином, що створюється враження, ніби по східцях піраміди в слід за сонцем рухається змій. Навесні змій піднімається вгору, а восени спускається вниз. «Явище пернатого змія» збирає тисячі туристів щороку. Їх настільки багато, що навіть піраміди не видно. Але є одна хитрість – це явище спостерігається і за кілька днів до, і за кілька днів після рівнодення, візьміть на замітку.

Варто зазначити, що з 2006 року підійматись на саму піраміду заборонено.

Велике поле для Гри

Велике поле для Гри в м’яч вражає своїми гігантськими розмірами, хоча, здавалось б, в Чичен-Іці все гігантське. Поле обмежене кам’яною огорожею та стінами сусідніх храмів.

Точні правила гри достеменно не встановлені. Вважається, що основне завдання втримати м’яч в межах поля. Цікаво, що бити по м’ячу можна було лише стегнами, рідше ліктями.

А от що точно відомо – після гри одну з команд приносили в жертву. Про це свідчать і фрески, і ціла стіна черепів. Щоправда, вчені досі не впевнені, хто удостоювався такої «честі» – переможці чи команда, що програла.

Ось таке воно загадкове місто Чичен-Іца в Мексиці. Це одне з тих місць, яке обов’язково треба побачити на власні очі. І перший крок до нього – прийти в наш офіс та оформити тур в Мексику. Чекаємо на вас!