Жорстка ревізія вашої валізи. Що брати і що не брати в автобусний тур у Європу?
Журнал мандрівника


А як ви самі думаєте, що потрібно взяти в автобусний тур Європою передусім? Окрім грошей і документів, звичайно, адже без них будь-яка подорож не має сенсу. Ну так от, правильна відповідь – взуття, бажано, не одну пару. І ми зараз говоримо не про симпатичненькі босоніжки, які ви щойно витягнули з магазинної коробки, а про старі, пошарпані життям, кеди або кросівки, які пройшли не один кілометр доріг і точно не натруть вам мозолі, і не будуть тиснути. Інакше, кожен крок вашої подорожі може перетворитися на пекло, буквально!

Наступний пункт – це парочка теплих речей і парасоля або дощовик. Хай яку б розкішну погоду не обіцяв вам гідрометцентр, він свого роду «гадає на кавовій гущі», а у природи можуть бути свої корективи і треба бути до них готовими.
Плед і спеціальна подушка (схожа на відкушений бублик). Навіть, якщо ваш автобусний тур в Європу зі Львова не передбачає нічних переїздів, в автобусі працює кондиціонер і, щоб не було сумнозвісних дискусій: «мені холодно, а мені жарко», простіше вкритись пледом. Стосовно подушки: не забувайте, що ви їхатимете в автобусі кілька годин поспіль неважливо вдень чи вночі, дайте можливість своїй шиї відпочити. Ну, а якщо гарячий автобусний тур по Європі з нічними переїздами, то тут і говорити нема про що, просто беріть!
Аптечка. Першими в списку в дорожній аптечці туриста мають бути таблетки від захитування, активоване вугілля і засоби від розладів шлунку, не завадять пастилки від горла, адже дуже часто кондиціонер «робить свою чорну справу», а ще таблетки від головного болю. Якщо ви приймаєте, якісь спеціальні ліки, викладіть їх на видному місці, щоб не забути.
І, звичайно, не забудьте просто стратегічний запас вологих серветок, повірте, вони не будуть зайві.
Що не брати в автобусний тур Європою?

Досить часто в інтернет-статтях радять брати фен та кип’ятильник, на нашу думку це, як мінімум, нераціонально. По-перше, фен буде в будь-якому, навіть зовсім бідненькому, європейському готелі, в крайньому випадку, його завжди можна попросити на рецепції. Стосовно кип'ятильника, то автобусний тур зі Львова передбачає досить багато зупинок в придорожніх кафе, де ви зможете впити нормальної кави. Можете взяти кип’ятильник, якщо ви впевнені, що питимете чай після заселення в готель, але в більшості випадків туристи ледь доповзають до душу і валяться на ліжко «без задніх ніг», про чай чи каву мова вже не йде.
Рушник, шампунь, мило. Тут така ж сама ситуація, як з феном і кип’ятильником. Готель завжди надає свої рушники, тому немає сенсу тягнути їх з дому, займаючи півсумки. Хіба, що ви сильно брезгливі, тоді питань нема. Стосовно шампуню, якщо ви берете свій, постарайтесь перелити його в невелику ємність, не варто тягнути всю пляшку, вона займає надто багато місця.
Туфлі на високих підборах. Чому? Читайте перші два абзаци статті. Повірте, вони вам точно не знадобляться, хіба що ви збираєтесь в театр або на вечірку. Але в 95% випадків вони таки не знадобляться;)))
Одне зайве плаття або джинси, бо не змогли вибрати, яке саме покласти))) Це вже суто практичне питання. Ви точно захочете привезти щось з подорожі: пляшку вина, макарони, хустинку і т.д., а їх треба кудись класти і якою б великою не була валіза, вона все ж не безрозмірна, до того ж вам потім все це ще треба дотягнути до квартири.
Книжки. Кільканадцять годин в автобусі треба чимось зайняти, говорити без упину набридає та й спати весь час у вас не вийде, тому оптимальний варіант – читання, але, по можливості, замініть паперову книгу на електронний носій, задоволення теж, але місця більше і вага валізки менша. І обов’язково прихопіть з собою PowerBank.
Що взяти в автобус, а що здати в багаж?
На кожній зупинці автобуса туристи мучаться питанням: «Що взяти в салон, а що лишити в багажі» і кожного разу, сідаючи в автобус, розуміють, що щось забули. Що точно потрібно взяти в автобус: пляшку води, фотоапарат і додаткову карту пам'яті, якщо маєте, запасні батарейки, щось з теплих речей, карту, путівник, розмовник – це найнеобхідніші речі, стосовно всього іншого–орієнтуйтесь по ситуації.Якщо планується нічний переїзд, не забудьте взяти в салон банні речі і приладдя для гоління.
Брати чи не брати їжу?

Однозначно брати! По-перше, ви ще встигнете зголодніти, ще до того, як виїдете за межі України (дорога до кордону, проходження митниці з обох сторін, яке навіть при дуже позитивному розкладі займе години три).
По-друге, зекономити кілька євро на українських канапках нікому не завадить. Та навіть, якщо ви захочете перепробувати всю національну кухню країни, в яку їдете, іноді бувають моменти, коли
просто не хочеться витрачати час на кафе.
Для тих, хто все ж збирається брати пайок в автобусний тур зі Львова. З важкої артилерії краще взяти канапки з сиров’яленою
ковбасою (вона довше зберігається) і сир. Жодних курячих ніжок, яєць і голубців, а то ваші сусіди по автобусу, по меншій мірі, вас проклянуть;). Ще візьміть фрукти, печиво, цукерки. Добре
втамовують голод сухофрукти і енергобатончики.
Часто, щоб зекономити на харчуванні, туристи беруть сухі сніданки (Хай живе «Мівіна»!), але в такому випадку вам точно знадобиться кип'ятильник. І не забудьте про воду, багато-багато води (багажник в туристичному автобусі великий;)).
Ось такі нехитрі поради, як зробити подорож в автобусі максимально комфортною. Звичайно, це не еталон і кожен вирішує для себе, але маємо надію вони стануть вам у пригоді.