Як влаштувати розкішний відпочинок у Стамбулі і зекономити

article-info

Стамбул – це ідеальне місце для тих, хто мріє економно відпочивати: дешеве житло, доступна і ситна їжа, прекрасний історичний центр, який при наявності певної кмітливості та обізнаності, можна оглянути практично безкоштовно. Ділюсь маленькими секретиками бюджетного відпочинку в Стамбулі.

Розумний турист – економний турист


Як завжди на початку, варіант для найбільш лінивих туристів – оглядова автобусна екскурсія містом. Вона дешева і охоплює всі найвідоміші пам’ятки – площа Султанахмет, старий Константинополь, набережна Мармурового моря, палац Долмабахче.

Мало хто знає, але в Стамбулі можна долучитись до безкоштовної 2-годинної екскурсії містом. Її організовують місцеві ентузіасти, які просто дуже люблять своє місто. Два нюанси – на екскурсію потрібно реєструватись завчасно на сайті, і вона проводиться англійською мовою.

Якщо ж ви вирішите гуляти самостійно, то найдешевший спосіб пересуватись містом – це автобуси та маршрутні таксі. Вони тут називаються долмуши.

Ще один спосіб зекономити – це Istanbul Kart – транспортна картка на проїзд практично у всіх видах громадського транспорту, включно з фунікулером, електричками та метро.

Любителям музеїв раджу купити карту Museum Passİstanbul. Вона відкриває двері практично всіх музеїв. Вартість – 125 лір на 5 днів. Хоча в багатьох стамбульських музеях вхід вільний. Я раджу звернути увагу на два – Ельгіз і Доганчай. Тут виставляються роботи сучасних турецьких та європейських митців.

Кілька слів про житло. В Стамбулі просто величезний вибір дешевих хостелів та гестхаусів буквально за €7. Крім того, багато місцевих здає житло. Можна легко зняти скромні апартаменти в центрі міста за €15-20.

Безкоштовні пам’ятки Стамбула

Що прекрасне можна побачити в Стамбулі і при цьому не витратити ні копійки?

Почнемо з палацово-паркового комплексу Йилдиз. Гарантую вам приємну неквапну прогулянку серед старовинних, типово османських будиночків та павільйонів, а ще 

неперевершену панораму Босфору.

Помилуватись Босфором можна досх

очу в районі Ортакей. А ще тут є знаменитий міст, що з’єднує «європейську» і «азіатську» частини Стамбула. В цьому районі можна купити недорогі місцеві солодощі і автентичні сувеніри (не магнітики).

Дуже яскравий та колоритний район Бейоглу, який місцеві називають серцем Стамбула. Тут намішано безліч архітектурних стилів та епох, а також постійно вирує життя. Приємно не лише гуляти, а й зазирнути в одне з місцевих кафе на чашечку справжньої турецької кави.

Звичайно, в Стамбулі є місця, які належать до категорії «мust-see» – Блакитна мечеть та мечеть Сулейманіє, величний собор Айя-Софія та палац Топкапи. До речі, в його розкішних покоях знімали серіал «Величне століття» (фанатам на замітку).

Про базари та мечеті

Про базари. Не втомлююсь нагадувати, на східних базарах, зокрема турецьких, потрібно торгуватись. Місцеві торговці дуже ображаються, якщо купувати товар без мінімального торгу. При цьому торг має свої тонкощі: не можна принижувати якісь товару (бо так ви принижуєте самого продавця), краще пожалітись, що ви не можете дозволити собі таку красиву річ.;)

Про мечеті. Відвідування мечетей має свої правила. І не важливо, яку релігію ви сповідуєте, цим ви виказуєте повагу до святого місця.

Правила прості:

1. Одяг має бути максимально закритим;

2. При вході в мечеть потрібно роззутись, раджу прихопити шкарпетки;

3. В мечеті не можна їсти, пити, голосно розмовляти чи якось інакше привертати до себе увагу.

4. В храмі не можна фотографувати або турбувати вірян.

Ще один нюанс – мечеті під час намазу (денної молитви) закриті для туристів, тому звіряйте час відвідувань. Він вивішений на офіційних сайтах. Наприклад, в Блакитній мечеті години відвідування 8: 30-12: 45, 14: 00-16: 45, 17: 45-18: 30.

Маю надію мої поради будуть корисними для вас під час туру в Стамбул. До нових зустрічей!