Як ми на 700 доларів 10 днів відпочивали в Албанії в 2х…

article-info

Албанія тим і приваблива, що поки не відома широкому колу туристів. Ціни тут до смішного низькі, господарі гостинні, а природа така ж прекрасна, як у сусідніх Хорватії та Чорногорії.

Наприклад, нам 10-денний відпочинок Саранді обійшовся в 700 доларів. І, в принципі, можна знайти ще дешевше. Поговоримо про ціни в Албанії більш предметно.

Албанія в цифрах

Спочатку про основу основ – найкомфортніша валюта в Албанії – долар. 1 долар рівняється 109 албанським лекам.

Хороший номер в комфортному готелі і з ситним сніданком коштуватиме – 25-35 доларів з людини, залежно від готелю і від міста. Є ще дешевші варіанти. Наприклад, хостели. Кімната в хостелі коштуватиме +/- 15 доларів, а вільне ліжко ще менше – близько 10 доларів.

Наступний пункт витрат – транспорт. Квиток на міжміський автобус у будь-якому напрямку коштує не більше 10 доларів. Точніше не скажу, бо автобуси бувають різні і відстані теж. Дороги – це слабка ланка Албанії, мало того, що їх стан залишає бажати кращого, так це ще й суцільний серпантин. Щоправда, зараз їх активно ремонтують.

Можна ще скористатись залізничним транспортом – ціна на квиток коливається в межах 2-3 доларів.

Харчування. Албанія – країна, яка дозволяє погурманити. Щоб ви зрозуміли про що я, чашечка кави тут коштує 50 центів!

Ситно перекусити на вулиці можна і за 2-3 долара, але якщо захочете посидіти в кафе чи ресторані, як заможні туристи, чек буде не набагато більшим. Наприклад, обід в кафе обійдеться в 5-6 доларів, а вечеря в хорошому ресторані – 9-11. До речі, коронна страва в Албанії – морепродукти, особливо мідії. Взагалі тут можна відвести душу на морепродуктах, вони завжди свіжі і надзвичайно дешеві.

Окремий пункт витрат – шопінг та сувеніри з Албанії

Якщо ви з тих, хто в якості сувеніру з туристичних поїздок привозить алкоголь (я от завжди привожу парочку пляшечок вина), то варто звернути увагу на місцеве бренді. Фірмовий албанський лейбл «Скандербег». Пляшка коштуватиме десь 6 доларів.

В Албанії дуже якісні вина зі своїх виноградників. Пляшка марочного вина коштуватиме 7-8 доларів, але воно того варте. На пробу можна взяти і розливне вино на базарах – воно дешевше – десь 2,5 долара за літр.

Якщо ви націлені на масштабний шопінг, потрібно їхати в Тірану, саме там знаходиться найбільший на Балканах торговий центр TEG (Tirana East Gate).

Придивіться до посуду, якщо хочете привезти з поїздки в Албанію дещо дійсно автентичне. Тут просто неймовірний дерев’яний посуд, історія виготовлення якого налічує століття. Розписна тарілочка коштуватиме десь 3 долари, глечик – близько 5.

Ще один важливий пункт шопінгу в Албанії – це шкіряне взуття. Справа в тому, що в тут знаходяться виробничі цехи більшості іменитих італійських брендів. Саме тому купити брендові речі в албанських моллах можна в рази дешевше, ніж у фірмових італійських магазинах.

А в кінці лютого тут взагалі тотальні розпродажі і знижки, які можуть сягати астрономічних цифр – 70-90%, тож заплануйте свій шопінг-тур в Албанію на 25-28 лютого, не пошкодуєте.

Класична сувенірка в Албанії також є. Різноманітні чашечки, магнітики і брелочки з зображенням Бункера – національного символу Албанії (просто по країні розкидано безліч таких укріплених точок). Якщо хочете знайти щось оригінальне, то раджу їхати у містечко Круя.

Отже, підведемо підсумок. Наші добові витрати на 1 людину в Албанії коливались десь в межах 35 доларів, це з урахуванням житла. Погодьтесь, це зовсім мало. Тож сміливіше відкривайте для себе Албанію. Вона прекрасна!