Все, що потрібно знати про найкрасивіші місця Албанії в 1 короткій статті
Журнал мандрівника

Маленька, але дуже строката – cаме так можна охарактеризувати Албанію. Вона приховує ще стільки таємниць і обіцяє стільки краси, що серце завмирає в передчутті. Якщо ви хочете познайомитись з загадковою Албанією, саме час складати туристичний маршрут на літню відпустку.
Природна краса Албанії
Перше, чим «купують» тури в Албанію це фантастичними фотографіями гірських масивів та нереально блакитних озер. Настільки яскравих, що закрадається крамольна думка про фотошоп. Але ні, вони справжні.
Перевал Ллогара
Ллогара – це один з найпрекрасніших перевалів албанських гір. Він знаходиться в однойменному національному парку і у найвищій точці сягає 2018 м над рівнем моря. Це краса, від якої перехоплює подих у всіх сенсах. Велич гір і пригнічує, і манить одночасно. Фантастичне відчуття, коли здається ще крок і ти полетиш над хребтами.
Ще з перевалу відкривається прекрасний краєвид на Албанську Рив'єру та шматочок Греції.
До речі, дороги тут хороші з спеціально обладнаними зупинками для фотосетів (а то ж хіба зупиниш цих нестримних туристів!))))
Карстове джерело «Блакитне око»
Є в Албанії місце, після відвідин якого всі інші природні красоти здаватимуться дешевою підробкою – це карстове джерело «Блакитне око». Воно знаходить на півдні країни в ще одному національному парку, дістатись туди можна лише пішки. Глибина джерела більше 50 метрів, але воно здається бездонним. Проте не це головне – вода в джерелі неправдоподібно блакитного кольору. Це ніби небо б’є з глибин землі!
Біля самого «Блакитного ока» добрі люди змайстрували гойдалки. Коли ти злітаєш на яскравою гладдю води, відчуття фантастичні. Вже заради цих митей варто купити путівку в Албанію.
Озеро Коман
Озеро Коман називають албанською Норвегією. І справді стрімкі скалисті береги і безмежна синь води віддалено нагадують знамениті фіорди. Тільки в Албанії набагато тепліше і дешевше.
Якщо вже бути максимально точним, то Коман – не зовсім озеро, а штучна затока, утворена під час будівництва ГЕС. Але краси штучного озера це зовсім не применшує.
Скадарське озеро
Закриває нашу трійку озер – велетенське судноплавне Скадарське озеро, яке за сумісництвом омиває ще й береги Чорногорії та Хорватії. Про неземну красу озера ходять легенди, тож варто пересвідчитись в правдивості слів на власні очі.
Архітектурна краса Албанії
Від красот природних переходимо до красот рукотворних. А заразом і оберете місто, в яке б хотіли купити тур до Албанії.
Курорт Ксаміль називають албанськими Мальдівами за білосніжний пісок та нереально яскраву бірюзову воду (ніби туди щоночі підливають фарби). Уявіть, що ви відпочиватимете в рекламі! Це ж просто казка, а не відпустка. А які розкішні будуть фотографії…
Тірана – столиця Албанії, місто, яке буквально вибухає барвами та простором. Всі будинки в центральній частині міста розфарбовані у яскраві кольори, чим божевільніший відтінок ти обереш, тим краще. Так місцеві жителі позбуваються жахливих спогадів про недавно скинуту диктатуру.
Кукес знаходиться всього за 100 км від Тірани. Місто стоїть над мальовничим гірським озером Фієрца, трохи нижче вершини гори Галік (2486 метрів над рівнем моря). Якщо ви хочете сповна насолодитись прекрасними пейзажами, надихатись чистим гірським повітрям, вам сюди. Кукес – дуже тихе та затишне містечко якраз для меланхолійно-філософського відпочинку в Албанії.
Берат називають містом тисячі вікон. Такій екзотичній назві посприяла своєрідна архітектура. Кожен будинок має не менше 3х вікон, які виходять на вулицю. А багаті містяни мали і по 5 вікон. В самому місті вузенькі вулички, будинки буквально туляться один до одного. Тому й утворюється така своєрідна картина на тлі гір та прудкої річки. В Бераті є замок, з вершини якого відкриваються запаморочливі краєвиди околиць.
А от Гірокастру називають містом тисячі кроків (так, у албанців дуже романтичні назви). І знову винна архітектура. Місто має виражені нотки арабської культури – вузькі багаторівневі вулички, якими весь час або спускаєшся або підіймаєшся. Ще одна цікава родзинка – його дахи. Вони викладені лише з каменю без використання будь-яких з’єднувальних матеріалів.
Гірокастра, як і Берат, занесені до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Втомилися? Тоді саме час випити хорошого вина і відпочити на розкішному пляжі.
Спочатку вино.;)
Винарня Чобо – це сімейна пристрасть, тож поганого вам тут не порадять. Покажуть, як виготовляється вино, похизуються обширною колекцією та дадуть подегустувати. Тут є і білі, і червоні вина, від багатства вибору просто розбігаються очі. Сам винний погреб – доволі колоритне місце, адже його стіни викладені яскравими мозаїками, а на підлозі стоять стародавні амфори для зберігання вина.
Пляж Gjipe
Албанія омивається одразу двома прекрасними морями – Адріатичним та Іонічним, тож не дивно, що і місце для найкрасивішого пляжу тут теж знайшлось. Він називається Gjipe. А титул найпрекрасніший він отримав за неймовірний контраст кольорів – безмежна блакить моря (якій можуть лише позаздрити відомі курорти), сліпучо-білий пісок та багряно-зелені скелі. А ще пляж Gjipe – дуже усамітнене місце. Сюди можна доїхати або на позашляховику або дійти пішки по крутій дорозі від найближчої парковки. Але пляж однозначно того вартий, хоча б через те, що не кожний турист погодиться йти пішки 20 хвилин по гірській стежці невідомо куди.
А ще це чудове місце, щоб завершити нашу уявну подорож найпрекраснішими місцями Албанії. Приїжджайте, ця країна закохає вас у себе. І до нових зустрічей!