Стаття-відгук про тур «Її звати Швейцарія»

article-info

Тур «Її звати Швейцарія» підійде тим, хто своєї відпустки не уявляє без гір. Майже всю подорож вас супроводжуватимуть величні Альпи. В рамках туру ви відвідаєте Краків, Мюнхен з заїздом до замку Ноншванштайн, Цюрих з заїздом в Люцерн та Зальцбург з заїздом в Гальштат.

Хочу поділитись досвідом і розповісти про деякі туристичні хитрощі, які можуть стати вам у нагоді в цьому турі.

Мюнхен

Мюнхен – чистенький, причесаний і типово німецький, хоча самі німці і стверджують, що Баварія – це не зовсім Німеччина. З найцікавішого у місті нова міська ратуша. Приставка «нова» тут не через те, що ратуша недавно збудована, а тому що поруч ще стоїть «стара» ратуша.

 Величну готичну будівлю зі шпилями можна розглядати годинами, настільки детально продуманий у неї фасад. Толковий екскурсовод вам розкаже ще багато цікавого про історичну пам’ятку, а заразом і про історію Мюнхена. Нам з екскурсоводом не пощастило, тому видати щось більш менш осмислене, я не зможу, вибачайте.

Раджу зазирнути у придворну пивоварню «Хофбройхаус». Це одна з найбільших пивних у місті. Тут дуже шумно, зате автентично, не рідко за столиками сидять колоритні сивочолі дідусі в національних костюмах (досі шкодую, що жодного не змогла сфотографувати). І, звичайно, тут можна спробувати мюнхенське пиво і німецькі сосиски. В пивоварні безкоштовні туалети (справжній турист знає, наскільки це важливо;))

Замок Ноншванштайн

Важливо! Квитки у Ноншванштайн потрібно бронювати завчасно, інакше залишитесь з носом, це можна зробити через інтернет. Другий важливий нюанс – потрапити всередину можна лише з туристичною групою і фотографувати інтер’єри замку суворо заборонено. Ви здасте телефони і фотоапарати на вході, тому навіть похапцем зробити знімки вам не вдасться, змиріться.

Ноншванштайн, він же лебединий замок, він же прототип замку Попелюшки стоїть на скелі. Дістатись нагору можна двома способами: пішки (підйом займає 30-40 хвилин) або спеціальним автобусом за додаткову плату. Якщо оберете другий варіант, майте на увазі, що останній шатл від замку спускається о 18:30.

На місці висадки з шатлу для початку раджу повернути праворуч і піднятись вгору дерев’яними сходами. Вони виведуть вас до оглядового майданчику з ідеальною панорамою замку. В якісь мірі нам пощастило, йшов дощ, і людей на майданчику майже не було. До речі, це не єдиний оглядовий майданчик навколо замку, тому побродіть територією.

Цюрих та Люцерн

Цюрих та Люцерн настільки прекрасні, що ними потрібно просто гуляти. Там за кожним рогом відкривається своє маленьке диво. До слова, не правда, що в Цюриху немає на що дивитись, для мене обидва міста надзвичайно гарні. Особливо вразила чистота води в річках та озерах та її фантастичний смарагдово-синій колір.

Для тих, хто хоче привезти зі Швейцарії їстівні сувеніри, біля міського вокзалу (ви легко впізнаєте його за аркою з пам’ятником нагорі) є підземний ринок, який працює щодня. Ми скупалися в супермаркеті Coop. Врахуйте, що багато власної продукції Швейцарія не імпортує в інші країни. Наприклад, вино. Впізнати місцеве дуже просто – за прапором на етикетці. Хороше вино стартує від 10 євро. Стосовно шоколаду, то це Kirsch, від 2 євро за плитку, сир – Le Gruyere від 4 євро. Врахуйте, що багато сортів сиру мають специфічний запах.

Основна валюта Швейцарії – швейцарський франк. Співвідношення з євро приблизно 1:1. Обмінювати немає сенсу, бо це можна зробити лише в банку, де з вас здеруть пристойну комісію. Всюди можна вільно розплачуватись в євро. Щоправда, решту вам віддадуть франками.

Гальштат

Гальштат неймовірно гарне австрійське містечко на березі альпійського озера. Колись тут видобували сіль, зараз це туристична мекка, тут кожен будиночок ніби змальований з листівки. І, звичайно, саме по собі озеро фантастично гарне.

Якщо іти по набережній до церкви, а потім звернути вгору, то можна дістатись просторого оглядового майданчика з водоспадом.

З сувенірів з Гальштату можна привезти ту ж таки сіль. Тут її продають у різноманітних комбінаціях: зі спеціями, з домішком природних мінералів, просто як сувенірку.

Ну от і все. Маю надію, що моя розповідь була вам цікавою і корисною. Яскравих вам подорожей!