Стаття-відгук: знайома-незнайома Варшава

article-info

Маленький звіт про наш короткий тур в Варшаву. Що, де і коли дивитись, якщо ви в столиці Польщі вперше (або не вперше)? 

Всі ті, хто думають, що у Варшаві немає на що дивитись і для культурного відпочинку краще обрати Краків, а якщо не лінь, то Вроцлав, дуже помиляються. Це місто вас приємно здивує. Зараз розкажемо чому. 

Ми насправді не надто напрягалися в плані огляду історичних пам’яток, якщо ви поставите собі за ціль обійти всі цікаві місця Варшави, то побачите набагато більше. Наш відпочинок був релаксовим. Але, до справи, куди піти в Варшаві?

Старе місто Варшави

Найперше, куди йдуть всі туристи, – це центр Варшави або Старе місто. Його домінантою є Королівський замок, тому, якби ви не блукали старою частиною міста (до слова, не надто великою) рано чи пізно вийдете до замку. 

На території замку зараз музей. Скажу чесно, до експозицій ми не заходили, зате з задоволенням погуляли серед кам’яних стін та укріплень. 

Особливо атмосферно замок виглядає ввечері, в світлі жовтих ліхтарів.

Щодо самого Старого міста у Варшаві, то воно дуже затишне, дуже компактне і атмосферне. Щоб неспішно його обійти вистачить години. А ще можна осісти в одному з численних кафе, випити чашечку хорошої кави. До речі, саме на території Старого міста є шикарна шоколадня. Радимо. 

Якщо брести у правильному напрямку, то рано чи пізно ви вийдете до набережної Вісли, де влітку щовечора вмикаються Співаючі фонтани. Нам пощастило і ми якраз натрапили на щорічне лазерне шоу. Цього року за допомогою вогнів і туману показували Попелюшку. Якщо чесно, то шоу не вразило, сама гра фонтанів набагато гарніша.

Центр науки Коперника

Ще одне цікаве місце у Варшаві, куди я дуже хотіла потрапити, – це Центр науки Коперника. Це дуже нетиповий музей, де завжди повно дітей. А ще тут можна бігати, скакати, мацати і пересувати експонати (останнє навіть вітається). Справа в тому, що в Центрі Коперника, повно пристроїв, які наглядно демонструють природу основних фізичних явищ. Наприклад, як утворюється туман (біля цієї експозиції ми зависли на хороших 10 хвилин) або як формується цунамі.

Біля кожного приладу є інструкція з користування та пояснення фізичного явища, яке виникає. Є російськомовний варіант, українського, на жаль, не знайшли, але і на тому «дякуємо». 

Словом, це дуже цікаво і пізнавально. Ми, дорослі, зависли там на 3 години і від деяких експозицій були просто у дитячому захваті. Тут 7 постійних виставок, а також Театр високих напруг і Театр роботів, відвідування яких включено в основний квиток. До Центру науки також примикає сучасний Планетарій, але на нього нам вже не вистачило сил. 

Через дорогу від Центру Коперника є стара бібліотека. Ви її не пропустите, вона вся обвита плющем і нагорі має оглядовий майданчик. На даху бібліотеки є доглянутий сад, радимо зайти і відпочити. Вхід назовні через парк біля бібліотеки.

Варшавський зоопарк

Далі наш імпровізований тур у Варшаву завів нас в зоопарк. Між іншим, один з найстаріших в Європі. 

Цей зоопарк більше нагадує затишний парк, де періодично натикаєшся на звірів, ніж звичний нам звіринець з купою кліток. На території мешкає близько 5000 тварин. Серед них є і звичні нам тварини, і екзотичні – африканські слони, жирафи Ротшильда, індійські носороги, мурахоїди, гепарди, газелі, гібони, безліч видів птахів, рептилій і тропічних риб.

Більшість тварин влітку мешкає в вольєрах, взимку – в павільйонах. У серпентарії представлені 50 видів плазунів, серед яких отруйні змії, черепахи, крокодили, варани. 

Нашими фаворитами були бегемоти та лінивець.))))

Лазенковський палац

Остання наша зупинка в турі до Варшави зі Львова – це Лазенковський палац на воді. Палац на воді – сам по собі подія, а нам ще й пообіцяли, що він гарний (правда – дуже красивий). Немало не багато, а це була літня резиденція польських королів. Заворожує і сама споруда, яка ніби ковзає по поверхні ставка, і парк навколо архітектурного комплексу.

Дуже романтичне місце, особливо ввечері, коли вмикають кольорові ліхтарі. Гуляти по території можна безкоштовно, а от внутрішня експозиція палацу оплачується. Ми були там вже під вечір, тому всередину не потрапили.

Ось таким був наш імпровізований тур зі Львова до Варшави, маємо надію вам допоможе наша розповідь і ви доповните її своїми враженнями. До нових зустрічей.