Скористайтеся великодніми вихідними для нової мандрівки!
Журнал мандрівника


Ви належите до тієї категорії людей, які кожен зайвий вихідний витрачають на подорожі? Тоді нам є про що поговорити, адже на носі Великдень, а значить, додаткові вихідні. Хочете знати, куди поїхати, щоб гарно провести час?
Великдень на Святій Землі

Закономірно, що християни всього світу і всіх релігійних конфесій прагнуть зустріти одне з найбільших свят у році на Святій землі, в Єрусалимі. Поспостерігати за сходженням благодатного вогню в Храмі Гробу Господнього та урочистою хресною ходою, під час якої з храму виносять Плащаницю.
Крім того, коли, як не на Великдень, варто скористатись можливістю і пройтися по всім святим місцям цього древнього міста: камінь Помазання, Судні ворота, Голгофа, церква Спасителя, церкви Іоанна Хрестителя і Марії Магдалени, оливкова гора. Сакральні місця Єрусалиму можна перераховувати ще дуже довго.
До того ж варто пам’ятати, що в квітні в Ізраїлі вже досить тепло, і ви зможете полежати на пляжі та скупатись в морі, чудово поєднуючи духовний відпочинок з зовсім земними насолодами.
Православний Великдень

Мабуть, найбільш масштабно Великдень православного обряду святкують в Греції, адже на час великодніх свят робота тут буквально завмирає. В Греції перед Великоднем з кожного вікна тягне смачним запахом пухкої паски і духмяної баранини.
Епіцентром розваг можна сміливо назвати о. Корфу, святкувати тут починають, немало-небагато, а від Лазаревої суботи! З вівторка господині вже печуть великодні калачі, а до вечора четверга всі члени сім'ї беруть участь у фарбуванні яєць.
А після п’ятничної служби, ви матимете насолоду спостерігати величезну великодню процесію, яка прокотиться по вулицям кожного грецького міста.
В Греції існує великодня традиція, яка дуже нагадує наші різдвяні щедрівки: діти обходять сусідські будинки і співають про чудове Воскресіння Христове, отримуючи за це гроші та фарбовані яйця.
Ще одна цікава традиція, мабуть, запозичена в італійців, бо греки полюбляють в суботній ранок перед Великоднем викидати з вікон старі глечики, тим самим, позбуваючись від негараздів, тому тримайтесь подалі від вікон)))
Католицький Великдень

Коли мова йде про католицький Великдень, то відповідь на питання: «Куди поїхати?» – очевидна – в Італію, а точніше, Рим та Ватикан. Щоправда, треба враховувати, що у Великодній тиждень ці міста буквально переповнені паломниками зі всього світу, а під час недільної меси на площі Святого Петра яблуку ніде впасти.
Але, насправді, воно того варте і жоден натовп не завадить вам насолодитися моментом, бо такого дійства ви не побачите більше ніде. Візьміть на замітку, особливо видовищною є хресна хода у Страсну П’ятницю та меса в Страсну суботу. Остання взагалі починається в абсолютній темряві, де поступово загораються мільйони свічок, запалених від пасхальної свічки з благодатним вогнем.
Проте, якщо ви все ж хочете уникнути великої кількості людей, їдьте у Венецію або Флоренцію. Не скажемо, що туристів і паломників там аж набагато менше, але… У Венеції в цей час проходить безліч виставок та театральних вистав, зокрема за участю гондольєрів, а от Флоренція, навпаки, надзвичайно затишна і домашня. Чого лише вартий стародавній обряд, коли вогонь пасхальної свічки розносять по будинках і запалюють від нього камін, тим самим, зберігаючи добробут та мир в сім’ї.
Великдень у Німеччині

Непоганим варіантом буде на свято Воскресіння Христового з’їздити на Батьківщину пасхального кролика, тобто в Німеччину, та пошукати разом з веселими німцями пасхальні кошики, які довговухий пустун заховав у найближчих садках.
Особливо радимо навідатись у німецьке містечко Траунштайн в Баварії. На Великдень тут організовується досить колоритна кінна хода на честь Святого Георга – заступника свійських тварин. Вершники прямують до церкви Еттендорф в 3 км від міста, де священик благословляє худобу. А ще вранці та вдень на площі влаштовують танці з мечами. Всі жителі одягнуті в національний баварський одяг, а від спокусливого запаху смаженого м’яса та здобної випічки паморочиться в голові і, звичайно ж, ллється рікою зварене до свята пиво!
Чехія на Великдень

Колоритними великодніми звичаями порадує вас і сусідня Чехія. Чехи називають Великдень «Веліконоце» і відзначають його масово, шумно та дуже довго. Епіцентром гулянь, звичайно, є стара-добра Прага з її святковими ярмарками, ринками, фестивалями, з смаколикамиі частуванням.
Чистий четвер тут називають Зеленим, адже в цей день всі священики одягаються в яскраво-зелені весняні ряси. До речі, саме до цього дня в пабах варять знамените зелене пиво. Фактично, це єдиний день в році, коли його можна спробувати!
А от понеділок зветься Красним. Цей день чоловіки розгулюють по вулицях з помлазками–тоненькими вербовими прутиками і зовсім не проти стьобнути цим прутиком дівчину або жінку, але не заради забави, а для залучення краси і здоров'я на весь рік.
Загалом не так важливо, куди саме ви вирішите поїхати на Великдень, головне, щоб подорож принесла вам справжнє задоволення. Гарних великодніх свят!