Що поїсти і де скупитись в Дубаї
Журнал мандрівника


Нову країну можна досліджувати по-різному. Можна відвідати найвизначніші її пам’ятки або пройтися «злачними» місцями, а можна спробувати її на смак або поринути в її звичне життя, прогулявшись по місцевим ринкам.
В сьогоднішній статті ми відповімо на два головних питання, які рано чи пізно приходять в голову кожному туристу: «Де поїсти в Дубаї?» і «Що купити в Дубаї
Кращі ресторани в Дубаї

Арабська кухня може багато чого розповісти про самі Арабські Емірати. Вона абсолютно не схожа на звичну нам і дарує море незвичних та яскравих відчуттів. Проте, якщо ви не фанат східної екзотики, проблеми з харчуванням теж не виникне. ОАЕ – космополітична країна, як мінімум, в питаннях харчування. В Дубаї можна легко знайти поважні заклади з європейською чи китайською кухнями. Це абсолютно нормально. А високий рівень контролю за якістю продуктів гарантує, що ви отримаєте лише приємні враження від трапези, де б ви не обідали.
Тож, де можна смачно поїсти в Дубаї? «Поїхали з нами» традиційно намагається охопити всі смаки, тому пропонує кілька різнопланових закладів.
Ресторан Kan Zaman
Не ресторан, а ресторанище Kan Zaman, що розташований поряд з історико-етнографічним селом в районі Бар Дубаї, здатен вмістити до тисячі відвідувачів одночасно. Та не в цьому його основна перевага. Адже тут можна спробувати справжню, нерозбавлену модними віяннями кулінарії, східну кухню. Смачний кебаб, справжній лаваш та хумус, а ще приправити все це східним кальяном. Тут не подають алкоголь, зате є справжня арабська кава.
Kan Zaman має дуже затишний інтер’єр у класичному східному стилі, а ще приголомшливий вид на бухту. Більшість столиків розміщено на набережній тому, смакуючи каву, і потягуючи кальян, ви зможете спостерігати за життям порту. А ввечері, коли від води наповзає туман, а на набережній запалюють жовті ліхтарі, тут по-справжньому романтично.

Індійський ресторан Aangan
Маленький острівець Індії посеред Дубаї – ресторан Aangan. Відповідну атмосферу підтримує кожна дрібниця, починаючи з класично індійського інтер’єру з різьбленими дерев’яними щитами та національним орнаментом на стінах, до живої індійської музики та ледь вловимого аромату спецій.
Меню, звичайно ж, складається з національних індійських страв. Проте, не хвилюйтесь, до кожної страви доданий детальний опис інгредієнтів, щоб ви точно знали, що замовляєте. До речі, враховуючи, що індійська кухня досить гостра, ви можете запросто попросити офіціанта додати до страви менше перцю.
Рекомендуємо спробувати картопляно-кукурудзяний пиріг під назвою Aloo Mattar Babycorn Tikki. Також місцеві кухарі дуже смачно готують курку та грибні страви. Є вегетаріанське меню. І не забудьте про солодощі! Морозиво в ресторані просто божественне, так само як і традиційні фруктові десерти.
Ресторан Aangan знаходиться в 5-зірковому готелі Dhow Palace Hotel.
Італійський ресторан CUCINA
Затишний ресторан в стилі старої-доброї Італії: фарбовані дерев’яні меблі, цегляні стіни, вікна з стилізованими ставнями, ковані світильники, які відкидають приємне приглушене світло, купа приємних атмосферних дрібниць: картини, стилізовані пляшки, вази. Ресторан CUCINA підкорить ваше серце, (а потім і шлунок) з перших хвилин знайомства.

Перше приємне враження поступово перетвориться на стійку симпатію, адже спагеті тут готується вручну, а піца смажиться на відкритому вогні печі. Тут і лише тут ви спробуєте справжню італійську пасту, карпачо, лазанью, тальятеле. Особливо рекомендуємо ванільне морозиво у фруктовому соусі –Spaghetti-Icecream.
Ресторан CUCINA має чудову винну карту та безліч алкогольних та безалкогольних напоїв. Радимо спробувати «Кубок дружби», а от його склад нехай стане для вас приємним сюрпризом та й спосіб подання вас приємно здивує.
Італійський ресторан CUCINA розташований в готелі JW Marriott Hotel.
Обов’язково зазирніть до традиційної арабської кав’ярні. Зараз вони вже рідкість на вулицях Дубая, але все ж зустрічаються. Це, як повернення в минуле. Тут прийнято відпочивати, а не поспіхом пити каву, закушуючи тістечками. Тут все налаштовує на меланхолійний лад – кальян, нарди, задушевні бесіди або просто споглядання. Спробуйте, вам сподобається!
Ринки та базари в Дубаї

От ми й підійшли до другого важливого питання: «Що купити в Дубаї?». «Поїхали з нами» пропонує короткий екскурс по ринкам Дубая.
Власне художня література досить точно описала типові східні базари Дубаї. Це розсипи золота та срібла, гори розкішних килимів, гострий запах спецій, які продають просто неба, і безліч строкатого люду, який весь час голосно та емоційно торгується. До слова, торг – обов’язкова умова покупки, не будете торгуватись – переплатите втричі, ще й професійні почуття продавця образите.
Старий ринок Дейри
Це можна сказати еталонний східний базар, тобто саме такий, які описані в романтичних книжках про Схід. А ще це ринок Пряностей, тому тут звідусіль манять запахи кориці і гвоздики, екзотичних рослин і сушених фруктів, які торговці продають прямо з мішків, розсіюючи аромат над вузькими базарними вуличками.
Між іншим, натуральні прянощі – це розкішний подарунок з відпустки. Тим більше ТАКИХ прянощів ви не знайдете

Золотий ринок Дубаї
Ринок, який провокує появу золотої лихоманки у панянок віком від 5 до 105 років. Основні симптоми: хворобливий блиск в очах та тремтіння в руках і колінах. Та й як можна спокійно пройти повз Золотий ринок Дубаї. Він знаходиться в самому серці Дейри, в кварталі Аль Дагайя і пропонує до ваших послуг 300 ювелірних магазинів і магазинчиків. А з прилавків вам вже привабливо миготять золоті і срібні прикраси ручної роботи в компанії сапфірів, рубінів, діамантів, перлин, інших натуральних каменів здебільшого з Індії. Ціна вас приємно вразить своєю неправдоподібною демократичністю. Справа в тому, що ОАЕ можуть собі це дозволити через відсутність обмежень на імпорт та експорт ювелірних прикрас.
Критий ринок Дейри
Критий ринок Дейри, він же текстильний ринок – це справжній рай для шопоголіка. Тут можна недорого купити якісний одяг, шкіряне взуття, ремені та сумочки. А от в районі Великої мечеті розміщено велику кількість крамничок, де продають тканини достойні найбагатшого шейха, від ситцю до натурального шовку. Тут приймають замовлення на пошиття костюмів і продають національний одяг різних народів світу.

Рибний ринок
Ви любитель риби і морепродуктів? Тоді ви точно оціните «меню» Рибного ринку в Дубаї. Лобстери, креветки, краби, устриці, лангусти і свіжа риба прямо з Арабської затоки. Ціни тут більш, ніж прийнятні, а за окрему плату вам рибку ще й почистять. Рибний ринок працює 6.30 до 00.00. Щоправда з 14.00 до 19.00 тут перерва.
Муршид-базар
Про Муршид-базар мало хто знає і, повірте, багато втрачає. Це оптовий ринок Дейри, за дуже вигідними цінами можна затаритись спеціями, продуктами, солодощами, фруктами, купити одяг, якісне взуття і навіть побутову техніку.
Фруктовий і овочевий ринок
Якщо від Рибного ринку повернути на схід, то потрапите в такий собі фруктово-тропічний рай – на Фруктовий ринок Дубаї. Розрахований він здебільшого на оптових покупців, однак місцеві торговці з радістю продадуть вам кілограм тих чи інших фруктів та овочів. Ринок працює з 7.30 до 22.00. У проміжок часу з 14.00 до 16.00 він закритий.

Автомобільні ринки
В Дубаї власники авто змінюють їх зі швидкістю сезонних рукавичок, адже автопарк Дубаї стрімко розвивається. Саме тому в місті багато ринків вживаних авто. Один з них знаходиться неподалік від Міжнародного аеропорту Шаржді, в районі під назвою Рига Аль Хамра. Більшості машин, які виставлені тут на продаж, не більше двох років та й ціни демократичні. Авторинок працює практично кожен день, крім п'ятниці – це офіційний вихідний.
Більшість ринків Дубаї працює з 8.00 до 19.00. В період з 13.00 до 16.00 тут офіційна перерва. Четвер і п'ятниця, як правило, вихідні дні, проте бувають і винятки із загального правила.
Гарного вам шопінгу та відпочинку в Дубаї разом з «Поїхали з нами»!