Початок осені – ідеальний час, щоб податися в Палермо
Журнал мандрівника

Коли вперше приїжджаєш в Палермо, місто трохи шокує. Воно непередбачуване і строкате: на одній вулиці вас засліпить блиск дорогих вітрин, а на сусідній – злякає майже злиденна бідність.
Палермо відкривається не всім, його скарби приховані від сторонніх очей, але якщо ви знайдете ключик до цього галасливого і строкатого згустку життя, ви закохаєтесь в це місто назавжди. Гарантуємо!
Як побачити справжнє італійське Палермо?
Найкращий варіант взяти пристрасного місцевого італійця і провести пару приємних вечорів, гуляючи старими вулицями… Але, якщо такого немає під рукою, ми постараємось вас зорієнтувати.
Як ми вже казали, Палермо – місто контрастів, тут хаотично нагромаджена арабська, візантійська, нормандська та європейська архітектура часів Ренесансу. Словом місто несе на собі відбиток всіх попередніх володарів. І виглядає це, на диво, органічно! Ультрасучасні бутики спокійно розташовуються поруч з вишуканими особнячками ХІХ ст.
Що варто побачити в Палермо? Символом міста є Норманський палац, який почали зводити ще араби. За планом це мала бути неприступна цитадель, а в результаті вийшла розкішна резиденція, яка з часом перетворилась на центральну пам'ятку міста.
Незвичайною архітектурною пам'яткою є Палац Куба ХІІ ст. Він багато років був діючою резиденцією сицилійських королів і багато чого з того розкішного оздоблення вдалося зберегти. Своєю назвою палац завдячує ідеальній кубічній формі.
Ще одним яскравим пам'ятником часів раннього Середньовіччя є палац Ціза, йому більше 800 років. Палац будувався ще за наказом легендарного короля Вільгельма І! Звичайно, з тих часів він не раз перебудовувався, але зумів зберегти свою класичну красу та велич.
У місті багато старовинних соборів і церков, найвідомішими є Santa Maria dell'Ammiraglio, церква Сан Катальдо, La Mortarana і відомий далеко за межами країни собор Il Duomo. Цікаво, що більшість з них збудовано на місці ісламських мечетей.
Найбільш похмурим та символічним місцем в Палермо є Катакомби капуцинів – це місто під містом, яке колись розбудовувалось середньовічними ченцями. Дивне заняття для монахів, чи не так? Справа в тому, що унікальні властивості підземель дозволяли з легкістю муміфікувати тіла, тому тривалий час Катакомби вважалися найпрестижнішим місцем для поховання. Сьогодні в підземних тунелях налічується близько 8 тисяч саркофагів.
А вибравшись з тихих та похмурих катакомб, ви одразу потрапите на галасливий ринок Палермо. Контраст вражаючий! Місцеві ринки більше схожі на розкішні ярмарки, ніж на традиційні італійські базари. Вони вже самі по собі туристична родзинка! Наприклад, на ринку Ла Вуччірія продають найкращі морепродукти, а на Меркато ді Капо, крім продуктових рядів, є відділ з одягом і аксесуарами.
Якщо вам ближче до душі природа, а не архітектура, варто прогулятись до духмяних апельсинових гаїв біля підніжжя гори Сан Пелегріно.
Шанувальникам театру, варто купити квиточки на найближчу виставу в театрі Массімо. Це найбільший оперний театр в Італії і один з наймасштабніших в Європі, його сцена приймає виконавців світового рівня.
Розкішна будівля театру у давньогрецькому стилі будувалася ще наприкінці ХІХ ст. На прилеглій території розбитий невеликий ландшафтний сад.
Навіть, якщо ви не любите музеї і на екскурсіях обходите їх стороною, ми запропонуємо вам два, в які ви точно захочете піти.
Археологічний музей Антоніо Салінаса. Сюди варто прийти, хоча б заради будівлі, в якій він розташований – це старовинний монастир XVII ст. Потрапити в середину можна лише з екскурсією, зате потім ви зможете спокійно прогулятися по живописному внутрішньому дворику, який прикрашають декоративні рослини і античні скульптури.
Музей маріонеток, заснований в 1975 р. Зараз його велика експозиція налічує понад 4 000 експонатів. Тут можна побачити гарних ляльок, привезених з різних країн світу та маріонеток з лялькового театру різних епох.
То як їдемо в Палермо? Приходьте бронювати тури в Італію на найближчі дати!