Париж, яким бачу його я

article-info
Париж романтичний
Романтичний Париж

Мені здається, що основна проблема великих туристичних міст в тому, що вони обросли стереотипами. Лондон – дощовий, Амстердам – пікантний, Париж – романтичний. Ці, почуті від когось, уявлення настільки міцно в’їлися в нашу свідомість, що поламати стереотип надзвичайно важко. Плюс бажаний образ підтримується піарщиками, туристичними агенствами і всіма, кому вигідно, щоб потік туристів не вичерпувався.

Каюсь, коли мені випала нагода поїхати в автобусний тур в Париж зі Львова, я теж була сповнена скепсису і шаблонних думок про це місто. Спитаєте, чому тоді їхала? Бо було цікаво і це точно краще, ніж сидіти вдома))) Хочу розповісти вам про 5 своїх міфів, які розвіялись після подорожі до Парижу. Можливо, комусь вони здадуться наївними, а хтось знайде в мені однодумця.

Мої 5 міфів про Париж

1. Париж = Ейфелева вежа

Парижі в вежа Ейфелева
Ейфелева вежа в Парижі

Париж у мене завжди асоціювався з Ейфелевою вежею, ще періодично згадувався Лувр і Нотр-Дам, але, по великому рахунку, ця металева спиця і була для мене синонімом Парижа.

Насправді Париж – це величезне, прекрасне місто з розкішною, витонченою архітектурою, яка найчастіше залишається поза фокусом уваги. Монмартр, Сан Жалізе, Тріумфальна арка, Hoteldeville, міст Олександра, Пале Рояль, Люксенгбурський парк, навіть червоні млини Мулен Руж – це частина шарму Парижа.

Порада: не витрачайте час на екскурсії, просто гуляйте, всотуйте атмосферу, місто насправді дуже строкате і з різною аурою та шармом. Жодна екскурсія вам цього не передасть, лише самостійні пошуки натхнення. Теж саме можна сказати про підйом на Ейфелеву вежу: краєвид гарний, але невартий витраченого в черзі часу.

2. Париж брудний

в Парижі Сени набережна
Набережна Сени в Парижі

Не знаю, чи-то я більше дивилась на архітектуру, ніж під ноги, чи-то паризькі вулиці по захаращеності недотягують до київських, але особливого бруду я не побачила. А от про те, що на паризьких вулицях багато темношкірих торговців, які впарюють вам низькопробні сувеніри – це так. Причому нерозбірливі туристи гребуть їх пачками.

Порада: пильнуйте сумочки, щипачів у Парижі вистачає. У жіночки з мого автобусного туру в перший же день на Монмартрі порізали сумку. Відпочинок був зіпсований.

3. Паризькі парфуми

Парижі в магазин парфумерний
Парфумерний магазин в Парижі

Ну, так, в Парижі є парфуми, як і в інших європейських містах. Більше того магазини в центрі та інших популярних місцях розраховані на туристів і ціни там явно завищені. Єдиний шанс, що вам пощастить і ваш гід відведе вас на дешеву точку, де купує сам. Але і тут є підводні камені, адже екскурсоводам часто доплачують власники таких магазинів.

Стосовно якості. От кажуть, що в паризькі парфуми якісніші за ті, що продаються в Україні. Якщо ви купуєте парфуми на розлив, то питань нема – різниця дійсно є. Купуючи в хороших магазинах, відмінностей ви майже не відчуєте. Єдине, парфуми – це хороший подарунок.

4. Парижанки – це ікони стилю

Вирушаючи на відпочинок в Париж, ти завжди малюєш в собі якусь картинку: старовинні вулички, тиха музика, яка лунає нізвідки, елегантні леді в тендітних сукнях або спідничках-олівцях. Насправді пересічні парижанки абсолютно звичайні. Мені навіть сподобалось, що вони не надто переймаються своїм зовнішнім виглядом: головне, щоб було комфортно.

5. В Парижі їдять жаб’ячі лапки, равликів і запивають дорогим вином

Парижі в сніданок
Сніданок в Парижі

Якщо хтось з вас хоча би трошки пожив у Львові, або має там друзів, знає, що є кафе для туристів і є кафе для місцевих. В Парижі та ж ситуація. В кафе для туристів вам запропонують і жаб’ячі лапки, і равликів, і вино, і все, що відповідатиме вашим уявленням про Париж і, звичайно, за космічними цінами.

Корінні парижани надають перевагу хорошій каві або молодому вину, додаючи до них легенький салат та гарячий круасан. До речі,про круасани! Обов’язково спробуйте, вони тут дійсно фантастичні.

Що розчарувало під час екскурсії в Парижі?

Парижі в Ліза Мона
Мона Ліза в Парижі

Нехай пробачать мене всі поціновувачі мистецтва, але – Мона Ліза. Якщо ви уявляєте собі, що підійдете до неї в просторому залі і будете насолоджуватись цим творінням, вивчаючи кожну рисочку, розчарую – так не буде. Почнемо з того, що реальна Джоконда за розміром вдвічі менша за більшість своїх репродукцій. По-друге, оскільки полотно надзвичайно цінне, воно зберігається в спеціальній камері з стабільним мікрокліматом, а роздивитись його можна через невелике оглядове віконце. Ну і туристів ніхто не відміняв, які прямим курсом йдуть до відомого полотна.

Що вразило?

Парижі в Норт-Дам де Парі
Норт-Дам де Парі в Парижі

Однозначно, Норт-Дам де Парі. Знаменитий собор Паризької Богоматері вражає не стільки своєю архітектурою, хоча вона теж прекрасна, скільки атмосферою. Спокійною, трохи гнітючою і величною. Від перебування в соборі по спині бігають мурашки, чесно. М’яка напівтемрява розбивається вузькими променями світла. Вони проникають в середину через вітражі і відбиваються кольоровими бліками на підлозі. Ці потрібно бачити, це потрібно відчувати.


Не вірте стереотипам, купуйте гарячі путівки в Париж та складайте своє враження про це мінливе і строкате місто. Я вам бажаю гарних і змістовних подорожей.