Майже весь Відень за 2 дні. Частина І

article-info

День І 

Так вже вийшло, що тур в Відень був лише на 2 дні, тому ми постарались встигнути побачити максимум визначних місць міста. Тепер ділимось досвідом. Тож топ 10 Відня з елементами навігації. Поїхали, складаємо власну туристичну карту Відня!

Будинок Хундертвасера

Ну, а тепер серйозно. Перше, що вас вразить під час поїздки в Амстердам – це архітектура. Знаю, що вона трішки схожа на скандинавську, але я в тих краях ще не була, тому вузенькі, стрункі будиночки мене вразили. Крім того, будинки в Амстердамі не піддаються законам гравітації і, мабуть, законам здорового глузду теж. Перше місце, куди нас занесло під час туру у Відні, був будинок Хундертвасера. 

Це своєрідний австрійський Гауді, який теж вважав, що ми маємо бути ближчими до природи, не визнавав прямих ліній і взагалі був доволі скандальною персоною свого часу. А от на його творіння варто подивитись, сказати, що вони оригінальні, це нічого не сказати! Унікальний тандем кольору та форми, скріплений нестримною уявою автора. До речі, це звичайнісінький житловий будинок, де живуть пересічні віденці. А навпроти знаходиться Село Хундертвасера – це кафе і маленький сувенірний ринок в стилі художника. Окрім оригінальних сувенірів, ви зможете бачити творчість архітектора зсередини.

Собор Святого Штефана

Будь-який путівник вам скаже, що одним з найбільш визначних місць Відня є собор Св. Штефана, тож ми попрямували в історичний центр міста. До слова, якраз поруч з собором станція метро Stephansplatz, червона гілка U1. Тим, хто боїться заблукати в метро – це не про Відень. Всі гілки відмічено кольоровими лініями на стелі та підлозі – захочеш – не заблукаєш.

Собор Св. Штефана (Stephansdom) – споруда справді монументальна і, на мій смак, дещо вибивається з загального архітектурного ансамблю центру міста. Але його шпилясті, готичні вежі неперевершені! Крім того, це головний храм Відня. 

Вхід в собор безкоштовний, але щоб потрапити в центральну частину храму та на вежі, потрібно доплатити. Піднятись на Північну вежу коштує 6 євро. Вхід в лівій частині храму, біля крипти. Піднятись можна сходами та ліфтом. Висота вежі – 60 метрів. З неї можна добре роздивитись найбільший дзвін собору – Пуммерін. Його вага 2 тонни 183 кг. Він подає голос лише на честь великих свят. Це другий за величиною дзвін в Європі. 

На Південну вежу теж відкритий доступ. Вона вища і відкриває іншу панораму міста. Тож, якщо ви готові подолати 343 сходинки, вхід знаходиться з вулиці. 

Що ще цікавого можна сказати про собор Святого Штефана? Тут є підземна крипта, де поховано 11 000 віденців. Колись кладовище було навколо собору (стандартна практика середньовічних міст), однак після заборони імператора на поховання в межах міста, захоронення перенесли під храм. При бажанні в крипту можна спуститись. 

Ще в храмі знаходиться чудотворна ікона Почської Божої Матері (ікона Марії Поч), яка може плакати. Вона висить праворуч від входу. Щороку до неї приїжджають тисячі паломників.

Музичний Анкерний годинник

Музичний Анкерний годинник (Anker-Uhr) знаходиться поруч з собором, його встановили в 1917 році на замовлення страхового товариства Anker. 

Щодня о 12-00 годинник показує невеличку виставу: фігури на циферблаті оживають. За задумкою творців годинника 12 фігур – це 12 визначних діячів Австрії. Під музику вони проходять перед глядачами. Вистава триває 12 хвилин і демонструє 12 історичних епох.

Міська Ратуша

Що ще можна подивитись у Відні? Наприклад, міську ратушу (станція метро Rathaus знаходиться на фіолетовій лінії U2). Чомусь її рідко включають до екскурсійних турів, хоча тут є на що глянути. В Ратуші дають безкоштовні екскурсії, але, на жаль, українського або російського аудіогіда немає. Тож радимо погуляти самим. Вас точно вразять розкішні зали, де проходять церемоніальні заходи, віденські бали та засідання австрійського парламенту.

Палац Шенбрунн

Говорячи про визначні місця Відня, неможна не згадати про палац Шенбрунн – літню резиденцію Габсбургів. Загальна площа палацового комплексу 1,5 кв. км. Палац має 1440 кімнат, з них тільки 45 вважаються імператорськими апартаментами. А головне, всі вони доступні для туристів.

Гарнішим за сам палац Шенбрунн може бути хіба що ландшафтний парк навколо нього. Тут можна гуляти годинами і вам не набридне: мальовничі парки з фонтанами і скульптурами, оранжереї, павільйон Глорієтта, Лабіринт, Пальмовий будиночок, Тірольський сад, найстаріший в світі зоопарк, Музей імператорських карет.

Віденська опера

Свій 1й день у Відні ми вирішили завершити ефектно і піти в оперу. 

Віденська опера – найбільший оперний театр Австрії, це легендарне місце. На її сцені виступали Ріхард Штраус, Густав Малер, Герберт фон Караян, Домінго, Паваротті та інші. 

 

Варто сказати, що похід в оперу не був спонтанним рішенням, квитки ми купували за 2 місяці до поїздки. Ціни насайті коливаються від 11 євро до 230 євро.

Є ще стоячі місця в партері по 4 євро і на балконі по 3 євро. Але, такі квитки продаються лише в касі за 2 години до початку вистави.

Наші квитки на місця в другому ряду в ложі другого поверху коштували по 13 євро. Огляд не найкращий, але ми й цьому були раді. 

Мабуть, не варто говорити про неймовірне фойє опери, ви і так розумієте, що воно прекрасне. Витримане в пастельно-золотих тонах, воно просто таки дихає розкішшю. 

Для тих, хто вважає, що раз я не знаю німецької, робити мені в австрійській опері нічого – всі місця в партері і ложах оснащені маленькими планшетами, на які виводять лібрето (текст опери) на декількох мовах (англійська, німецька, російська, французька). Опера звучить мовою оригіналу, а на екрані синхронно йде переклад.

Ось таким був наш перший екскурсійний день у Відні. Слідкуйте за розсилкою, далі буде цікавіше, ми суттєво поповнимо вашу туристичну карту Відня. До зустрічі.