Магія, що живе серед нас – Плітвіцькі озера Хорватії
Журнал мандрівника


У кожної країни є особливе місце, яке ти хочеш побачити перш за все. В Хорватії – це Плітвіцькі озера.
Майже 30 га незайманої природи, якої не торкалась рука людини протягом сотень років. У парк ви потрапляєте зверху і спускаєтеся вниз по звивистій стежці. За кожним поворотом вас чекає новий дивовижний краєвид: гори, водоспади та озера оточені скелями. Від кожної такої картинки перехоплює подих, хочеться зупинитись і дивитись, дивитись…
Не зрозуміло чому, але в давнину ці місця вважалися нечистими, місцем життя духи, тому навіть дерева тут заборонялось рубати. І хтозна чи дожив би парк до наших днів, якби не ця заборона.
Плітвіцькі озера

Великих озер 16, а маленьких, мабуть ніхто, не рахував. Озера пов’язані між собою численними ланцюжками і каскадами, які перетікають один в інший, створюючи приголомшливо красиву картину. Вода в них міниться і переливається від пронизливо бірюзового та глибокого синього до світло-салатового. А листя мерехтить всіма барвами зеленого. Вже сама ця гра кольору заворожує. Потрапивши на оглядовий майданчик над долиною річки Коран, ви не зможете втримати захвату.
А ще вода в озерах надзвичайно чиста, видно кожен камінець і листочок на дні. І тут повно форелі. Вона буде супроводжувати вас протягом всієї прогулянки по парку. Срібні спинки раз по раз зблискують у воді. Вони не бояться гостей, адже ловити рибу тут заборонено.
Навколо озер розкинулись букові та хвойні ліси. Вони теж знаходяться під охороною. Тому не дивно, що деякі велетні досягають 150 сантиметрів в діаметрі. Це одні з найкрасивіших лісів у Європі.
Плітвіцькі водоспади

Плітвіцькі озера в Хорватії – єдине місце в світі, де кожного року народжуються нові водоспади. Зараз їх 140, але водо продовжує турувати собі шлях через м’яку породу, створюючи все нові дзюркотливі струмочки, які з часом перетворюються на бурхливі водяні потоки. Варто підійти трохи ближче і вас вкриває невагома хмарка водяних крапель, в яких виблискує веселка.
Плітвіцькі печери

Мало хто знає, але в заповіднику є аж 32 печери відкриті для доступу. Більшість з них прихована водоспадами. Найвідоміші: Црнапечіння, Голубняча і Шупляра (в перекладі «печера без підлоги і стелі» або «печера-діра»).
Корисні поради
Економимо вам час і розповідаємо організаційні питання, з якими ви точно зіткнетесь, приїхавши на Плітвіцькі озера в Хорватії.
В’їздів у національний парк два: верхній і нижній (ST1 і ST2). На нашу думку, нижній маршрут набагато цікавіший.
Якщо ви приїхали автомобілем, майте на увазі, що стоянка платна, оплата погодинна. В курортний сезон парковка працює з 7:00 до 22:00.
Пішохідних маршрутів теж декілька. Найкоротший розрахований на 2 години, найдовший – на 8. По деяким можна подорожувати електромобілем. Заблукати на маршруті неможливо: на кожному повороті кожної стежки стоїть вказівник або навігаційний плакат.
Найбільше туристів тут в липні та серпні тому, якщо ви хочете спокійно погуляти стежками парку, краще приїжджати навесні або восени. Є ще варіант приїхати рано вранці, але він виправдовує себе лише, якщо ви живете неподалік. Для гостей готелів при парку передбачені деякі пільги, зокрема необмежене використання одноденних вхідних квитків: ними можна користуватися протягом усього часу перебування в готелі, продовжуючи на стійці реєстрації.
Заборони
Важливо пам’ятати, що Плітвіцькі озера в Хорватії – це передусім заповідник. Заборони поширюються практично на все, що можна було б очікувати від туриста: тут не можна купатись, рибалити, розводити багаття, смітити і гуляти по дикому лісі, годувати в озерах їх мешканців. Тут можна тільки ходити, дивитися і дихати. Повірте, вам цього буде достатньо.