Коротке перше знайомство з Мюнхеном: від Октоберфесту до Днів науки

article-info

Як на мій смак, Мюнхен дещо вибивається з загальної когорти німецьких міст. Порівнюючи з тим самим Берліном, він більш теплий, привітний і точно не настільки стриманий (Привіт, Октоберфест!). 

Разом з тим, тут живуть все ті ж німці – відсторонені, гіперболізовано педантичні, але в той же час привітні та усміхнені, готові прийти на допомогу розгубленому туристу, а ще обговорити питання, спорту, кулінарії і цікавих місцинок рідного міста. 

Я називаю Мюнхен німецьким Амстердамом, бо тут нереально багато велосипедів. В час пік навіть утворюються велосипедні пробки. А ще місцеві жителі часом кардинально абгрейдять свій двоколісний транспорт, чіпляючи до нього візочки і навіть повноцінні причепи. Виглядає це до волі дивно і навіть смішно, але практично. І це лише один з цікавих фактів про Мюнхен.

Все про Мюнхен для туриста в його першу поїздку

1. Найбільше туристів до Мюнхену приїжджає, звичайно, на Октоберфест. Тому, якщо ви не фанат величезних хмільних тусовок, не плануйте поїздку на кінець жовтня (кожна третя субота жовтня). Якщо ж, навпаки, Октоберфест – ваша ціль, раджу бронювати житло ще влітку. 

 

2. В Мюнхені можна непогано розважитись і без фестивалю. Всі нічні клуби та бари переважно зосереджені на вулиці Schwabing. Тут же проходять виступи популярних музикантів, і на гостей завжди чекає цікава розважальна програма.

3. Транспорт в Мюнхені. Найдешевше пересуватись в метро. Трамваї та тролейбуси теж недорогі і курсують до півночі. Таксі на диво доступне, але з настанням сутінок тариф явно зростає. А от оренда авто реально дорога. 

4. Якщо захочете оглянути околиці Мюнхена, той самий знаменитий замок Ноншванштайн, наприклад, то вас порадує величезна кількість зручних приміських поїздів. 

5. Купувати продукти раджу на ринку Віктуалієнмаркт. Тут є все: від скромного набору продуктів для українського туриста, до свіжих морепродуктів. Тут закупаються і самі містяни, а це вже ознака якості. За сувеніркою краще йти в центр міста. 

6. Врахуйте, що в неділю в Мюнхені майже нічого не працює, а в суботу скорочений день. В магазинах не скрізь працюють термінали, тому носіть з собою достатньо готівки. 

7. Цікавий і маловідомий факт про Мюнхен – в місцевих пивних можна не лише спробувати хороше пиво, а й досить пристойно повечеряти.

Все про Мюнхен: гід по фестивалям

Якщо розповідати все цікаве про Мюнхен, як тут не розказати про фестивалі. І хочеться заявити, що не Октоберфестом єдиним, хоча почнемо саме з нього. 

Октоберфест в Мюнхені. Восени в місто з'їжджаються тисячі шанувальників пива, цей фестиваль проходить з особливим розмахом. На міських вулицях з'являються барвисті намети і виростають справжні середньовічні фортеці, в яких і відпочивають любителі пінного напою.

 

Всюди витають аромати смажених сосисок і домашньої ковбаси, до пізнього вечора проходять цікаві вистави та конкурси. Між іншим, на 200 річчя Октоберфесту у 2010 році фестиваль відвідало більше 5 млн. туристів! 

Цікавий факт про Мюнхен – у Октоберфесту є молодший брат Munchener Fruhlingsfest (Весняний фестиваль). Проводять його в останні тижні квітня на лугу Терези. Тут теж пиво ллється рікою, смажаться знамениті баварські ковбаски і багато іншої національної їжі, проводяться ярмарки і організовуються розваги. Весняне свято сімейне: поки тато дегустує різні сорти пива, дітлахи можуть розважатися на каруселях та атракціонах. Вхід на свято вільний. Тож, якщо ви не встигли в Мюнхен зі Львова на Октоберфест, можете приїжджати весною, гарні враження гарантовані. 

Новий рік та Різдво в Мюнхені. У місцевих жителів дуже трепетне ставлення до різдвяних свят. Вже з першого дня Адвенту жителі прикрашають своє житло. Щонеділі вони запалюють по одній новій свічці, а на Різдвяному столі їх горить вже чотири. 

Ще одна цікава баварська традиція: у другий день Адвента ставити в воду гілки плодових дерев. Якщо вони зацвітуть до Святвечора, значить, рік буде вдалим і щасливим. Взагалі в святкові дні в місті панує дуже незвичайна казково-лялькова атмосфера. Складається враження, що ти потрапив у середину снігової кулі. 

Оперний фестиваль. Мюнхен – це не лише пиво, це й велике мистецтво. Один з найстаріших оперних фестивалів Європи проводиться в Мюнхені в кінці червня. Свято вирізняється унікальними симбіозом класики і сучасності. В його рамках глядачам представляють не лише відомі твори Моцарта, Штрауса, Вагнера, а й постановки молодих режисерів, які мають вельми ексцентричним і оригінальним поглядом. 

Мюнхенські дні науки проходять в кінці листопада. Вчені з усього світу приїжджають в місто, щоб обговорити найбільш актуальні питання розвитку техніки і її впливу на навколишнє середовище. Величезна кількість дискусій і доповідей представляються на суд кожного охочого. В рамках заходу проводять Kinder Kunst Labor – дитячу програму, де юні любителі науки можуть поставити свої запитання та отримати вичерпні та цікаві відповіді.

Ось таким може стати ваше перше знайомство з Мюнхеном. Тим більше, що дістатися сюди зі Львова не так вже й складно. Це старовинне німецьке місто вас зачарує, обіцяю!