Як подолати мовний бар’єр під час туристичної подорожі?

article-info
Це страшно барєр мовний не
Мовний бар’єр - це не страшно

– Наскільки добре ви знаєте англійську мову?

– Як собака – все розумію, нічого сказати не можу.

Ви з тих, хто кожного разу, вирушаючи в гарячі автобусні тури по Європі, думає: “Треба було вчити англійську мову в школі/в університеті/ на курсах минулого року”? Ласкаво просимо в компанію, нас таких багато! То що ж робити, коли до туру лишились лічені тижні або дні, а мовний бар’єр лишився нездоланним? У нас є кілька дієвих (на нашу думку) порад;)

1. Перший і найпростіший варіант – взяти в подорож друга, який знає англійську мову і всюди тягати його за собою. Немає такого друга? Знайдіть за той час, який лишився до мандрівки, це простіше ніж вивчити англійську мову;)

2. Якщо такого друга немає (або не знайшли) ви можете познайомитись з кимось в автобусі і тоді вже вам доведеться всюди тягатися за ними (не завжди зручно, але проблем з спілкуванням точно не виникне). Ну або записуйтесь на всі екскурсії, що передбачені навіть найдешевшим автобусним туром в Європу і вас будуть дбайливо передавати з рук в руки від одного гіда до іншого;)

Звичайно, ми жартуємо, хоча в принципі можете використати і ці поради, вони теж діють. Для тих, хто хоче почуватись більш-менш вільно без знання мови і самостійно вирушити на пошуки пригод у незнайомому місці радимо наступне.

Розмовник – це не панацея

Не панацея розмовник це
Розмовник – це не панацея

Ні, зайвим він точно не буде, але у живій розмові навряд чи допоможе. Ви ж не будете метушливо шукати слова, щоб задати питання. Припустимо вам пощастить і ви швидко їх знайдете або відшукаєте завчасно, а як бути з відповіддю незнайомця, теж шукати будете? Краще завчіть кілька найбільш загальновживаних фраз. Зусиль для цього потрібно не багато, а от результат, повірте, буде.

А от розмовник вам знадобиться в ресторані, коли ви будете намагатись розшифрувати складний код меню або в магазині, згадуючи, як сказати «пляшка вина» або «персик», приміром.

Не тушуйтесь!

В більшості країн вже звикли до туристів і, якщо співрозмовник зрозуміє, що мовне спілкування геть не складається, то пояснить вам жестами. При цьому вас ніхто не з’їсть і не засміє. Цікаво, що туристів з колишнього СНД впізнають ще до того, як вони встигнуть відкрити рота. Ми не беремось судити за якими саме ознаками)))

Будьте простішим і люди до вас потягнуться

Правильно не говорити намагайтесь
Не намагайтесь говорити правильно

Запитуючи щось у незнайомця, не думайте як вибудувати речення правильно. Ваше основне завдання, щоб співрозмовник вас зрозумів. Все інше, за великим рахунком, не важливо, адже ви бачите цю людину вперше і востаннє в житті. Бернард Шоу одного разу написав: «Якщо ви вивчаєте англійську перед поїздкою до Англії і хочете, щоб вас розуміли, не намагайтеся правильно говорити, бо в такому випадку вас не зрозуміють. Якщо ви скажете : «Чи не будете ви, сер, так ласкаві вказати мені дорогу до вокзалу Черінг Крос» – і при цьому чітко не вимовите всі голосні і приголосні звуки, вас не зрозуміють і подумають, що ви жебрак. Але, якщо ви загорланите: «Будь ласка! Черінг Крос! Пройти!» – у вас не буде проблем».

Щоб звести до мінімуму питання про напрямок, продумайте маршрут завчасно. Скористайтесь картою або GPS, якщо нема ні того, ні іншого, просто запам’ятовуйте якісь яскраві дрібниці на своєму шляху: незвичайний фасад, яскрава вивіска, кумедна назва. Завжди намагайтесь рухатись квадратами, тобто повертатись вулицею, яка паралельна ті, по якій ви йшли. Так ви і побачите більше і точно не заблукаєте. І за відправну точку завжди беріть якусь відому споруду, так вам буде легше запитати дорогу, якщо ви все ж заблукаєте.

Ну і остання порада – коли повернетесь з автобусного туру в Європі до Львова, не дайте яскравому бажанню вивчити англійську мову згаснути (а воно у вас точно буде), сідайте і вчіть!


Гарних вам подорожей і нехай жоден мовний бар’єр не заважає вам отримувати насолоду від пізнання нового!