І знову про принади турів в Анталію.
Журнал мандрівника


Про Анталію в Туреччині чули навіть тоді, коли середньостатистичний українець і помислити не міг про можливість відпочинку за кордоном. Зараз поїхати в Анталію зі Львова – це майже те саме, що прокататись в сусіднє місто. Українців та росіян на турецьких берегах більше, ніж турків. То яким же «медом помазано» пляжі і чому відпочинок в Анталії такий привабливий?
Ціни на відпочинок в Анталії або Все впирається в гроші

Хай би, як гарно ми не розписували курорт і його переваги, турист, передусім, відштовхується від глибини свого гаманця. Це одна з причин популярності турів в Анталію, де за пристойну ціну можна організувати хороший відпочинок. І знову ж таки, мега знаменита система «allinclusive», яка дозволяє суттєво економити. Бувалі туристи знають, що половину свого бюджету на відпустку ми «проїдаємо». Хоча за останні роки все більше готелів відмовляються від цієї системи, видно падких на халяву туристів стає надто багато.))))
Тісно з фінансовим питання пов’язано питання проживання і тут Анталія також може порадувати різною варіацією цін на готелі. Вартість, як і скрізь, залежить від кількості зірочок та близькості до моря. Загалом в Анталії близько 200 варіантів проживання, половина з яких готелі, пансіони та напівпансіони. Можна орендувати і приватне житло, але місцеві здають його мінімум на 2 тижні. Стосовно локацій. Як показує практика, найдешевше селитись в Старому місті, найдорожче – в Ларі.
Пляж і нічого більше

Друга принада, за яку відпочиваючі готові, навіть, більше заплатити – це комфортний, чистий і бажано піщаний пляж. Пляжі Анталії відповідають цим критеріям. Вони піщані, просторі з зручним спуском до моря і регулярно прибираються. Пляжі Анталії є платні та безкоштовні. Окремий сегмент – це пляжі, які належать готелям. Практично на всіх можна орендувати лежак і парасольку, скористатись душем і роздягалкою.
І, звичайно, у турецьких пляжів є свій рейтинг.
Найпопулярнішим серед молоді є «Біч-Парк», до 1,5 кілометрового ідеального пляжу додається широкий вибір водних розваг та бурхливі вечірки після заходу сонця.
Найчистішим туристи одноголосно називають пляж «Топчій» в національному парку «Олімпос». Пляж підійде для тих, кому потрібна вода, пляж і можливість милуватися природою. На території пляжу немає кафе і барів. Вхід безкоштовний, на відміну від лежака.
Для відпочинку з дітьми підійде пляж з Блакитним прапором «Лара». Пляж дуже чистий з дрібним, білим піском, пологим спуском у море і чистою водою.
Пляж «Аланья» - один з найбільших на курорті, поділяється на платну та безкоштовну зони. Щоб отримати всі блага пляжної цивілізації, як то лежаки, парасольки, душ і бар, платіть. Щоправда, безкоштовна зона теж доволі зручна і чиста. Будьте обережні! Спуск у море тут доволі різкий та глибокий.
Кілька слів про клімат. Якщо ви погано переносите спеку, то купувати путівки в Анталію краще в кінці вересня та жовтні, в оксамитовий сезон. Тоді сонце вже не палить так нещадно, а море ще тепле.
Ситий турист = задоволений турист

Allinclusive – це, звичайно, добре, але погурманити іноді хочеться. Турецька кухня славиться своїми прянощами та використанням величезної кількості овочів, а близькість до моря забезпечує свіжими морепродуктами в необмеженій кількості. Що варто спробувати? Суп «кулаклі», гарбуз в сиропі «шинок татлиси» і салат «тхина». Приємний нюанс: всі м’ясні страви подаються вже з гарніром та овочами. Ціни на харчування в Анталії також доволі демократичні. Проте, якщо вам не припаде до смаку місцева кухня, тут можна знайти практично всі кухні світу.
Екзотичний відпочинок в Анталії: щоб такого спробувати?

Звичайно, пальму першості по дайвінгу тримає Єгипет і нікому її не віддасть. Ще б пак! Хто потягається в красі з кораловими рифами. Проте Анталії теж гріх жалітися на бідність підводного ландшафту: живописні підводні печери з неменш цікавими жителями, як-от мурени, дельфіни і черепахи. А ще затонулі кораблі та воєнні літаки (для занурення біля останніх потрібен дозвіл влади міста).
На території курорту працюють кілька дайвінг-центрів. Вони охоплюють все коло бажаючих попірнати. Для новачків проводиться навчання за міжнародними стандартами. Досвідченим дайверам прокладаються складні та віддалені маршрути.
Крім дайвінгу, любителям спортивного відпочинку в Анталії пропонують віндсерфінг, парасейлінг, вітрильний спорт, катання на водних лижах і велосипедах та навіть гірські походи.
Їжа для мозку: про екскурсії в Анталії

Як би ви не сумували за морем, вам рано чи пізно набридне лежати «тюленем» на пляжі і саме в цей момент ви задумаєтесь про екскурсії. До речі, деякі готелі пропонують безкоштовні екскурсії. А от що точно варто побачити. Готуйтесь тури в Анталію можуть бути дуже пізнавальними.
Ну, тут вже справа смаку: куди їхати і що дивитись. Особисто ми б порадили морський круїз до водоспадів Верхній і Нижній Дюден, один з яких впадає прямо в море. Ще один гарний водоспад Куршунлу.
Якщо ви пристрасний поціновував природи то, варто відвідати один з чудових парків, які знаходяться в околицях Анталії. Наприклад: в одному з них на горі Гюллюк стоять руїни старовинного міста Темерссос.
Фанатам архітектури достатньо буде погуляти по вузеньким вулицям Старого міста, забудованими дерев'яними будиночками і старовинними мечетями.
З особливих архітектурних пам’яток саме Анталії. Арка Адріана – це башта з годиником, який ніколи не зупинявся. Існуюча в часи Візантії церква Панагія була пізніше перероблена в мечеть. Кесик – мінарет цієї мечеті височіє над містом і сьогодні. Мінарет Йівлі був створений сельджуками в XIII в. і є зараз своєрідним символом міста. Стіни мінарету оброблені чудовою краси плиткою бірюзового і темно-синього кольору.
Здається, розібрались зі всіма основними причинами популярності турів в Анталію, а їхати чи ні, вирішувати, звичайно, вам. Гарної вам відпустки!