Чи можливо побачити Будапешт за 3 дні?

article-info
Будапешт
Будапешт

В більшості випадків туристи знають Будапешт лише поверхово. Найчастіше автобусні тури включають це місто на початку і в кінці подорожі. Так, щоб туристи могли помилуватись фантастичною нічною підсвіткою, поплавати під ажурними мостами на кораблику і випити трохи шампанського.

Насправді Будапешт вартий набагато більшого. Старовинне місто з нетиповою для Європи архітектурою, колоритним побутом і багатою історією, тут потрібно залишитись на день, два, місяць і навіть за цей час не вивчити місто до кінця. Якщо ви такої ж думки, і вже купили автобусний тур в Будапешт, ми готові розказати вам, що потрібно побачити в цьому місті передусім. На все про все вам знадобиться мінімум 3 дні.

Минуле і сьогодення, що розділені… річкою.

Ні для кого не секрет, що місто умовно ділиться на Буду і Пешт. Пешт – це сучасне місто, а Буда – це скарбничка зі строкатим минулим. І та, і інша частина міста варта уваги, з чого почати – обирати вам.

Особисто ми ж почнемо з Пешту

Будайська фортеця і Королівський палац

Фортеця будайська
Будайська фортеця

Хоча Будайська фортеця знаходиться в Буді, найкраще її можна роздивитись з набережної Пешту, а вже потім перебратись через один з мостів і продовжити більш близьке знайомство. Насправді фортеця велично здіймається над набережною і її видно здалеку. Це одне з найулюбленіших місць фотографування туристів. За популярністю її обігнав хіба що Парламент, але про нього пізніше.

Насправді Будайська фортеця – це комплекс споруд.

На що потрібно звернути увагу?

Королівський палац. За правління короля Матяша його вважали одним з найкрасивіших в Європі. «У всій Європі є три найкрасивіших міста: Венеція на море, Буда на пагорбі і Флоренція на рівнині». На жаль, зі смертю короля палац почав потроху занепадати. За всю історію існування палац тричі був ущент зруйнований! І тричі його відбудовували, нам би угорське завзяття, а то скільки гарних українських замків занепадає.

Церква Матяша. Насправді король святим не був, у прямому значенні цього слова. Просто свого часу він відбудував цю церкву і розширив її, тому в народі її називають церква Матяша, насправді – це церква Пресвятої Борогородиці – дуже гарна і затишна.

Особливої уваги заслуговує Рибальський бастіон. Сім веж в неороманському стилі символізують сім мадярських племен, що заселили ці землі задовго до зведення бастіону. А незвичайна назва нагадує про те, що в Середні віки саме гільдія рибалок брала на себе відповідальність за оборону цієї ділянки замку в разі ворожої навали. Зі стін бастіону відкривається приголомшливий краєвид на місто та річку Дунай.

Угорський парламент

Парламент угорський
Угорський парламент

Будівля угорського парламенту – це візитка Будапешту. Найчастіше її зображають у феноменальній вечірній підсвідці, однак і вдень вона вражає, ба навіть більше, вдень можна роздивитись, якою тонкою і філігранною була робота архітекторів і будівельників. На наш смак, з нею зрівняється хіба що дах собору Дуомо в Мілані.

Щоб повністю задовольнити хворобливу цікавість туристів, по будівлі Парламенту водять регулярні екскурсії є російськомовні гіди. Тут зберігаються корона святого Іштвана, булава держави і шабля періоду ренесансу, які може побачити кожен відвідувач. А ще можна піднятись під найвищий купол, щоправда, в чергу потрібно записуватись завчасно, візьміть це до уваги та зареєструйтесь через інтернет.

Серце Будапешта

Вайдахуняд замок
Замок Вайдахуняд

Далі ми продовжуємо свій відпочинок в Будапешті, перебравшись на інший берег. Починати знайомство з старовинною Будою радимо з площі Героїв, адже це символічно, саме там встановлений монументальний пам’ятник, присвячений тисячоліттю країни. Скульптури Монумента Тисячоліття зображують і вершників на чолі з князем Арпадом, які прийшли на береги Дунаю в 896 році, і архангела Гавриїла, і всіх головних героїв угорської історії: у кожного – своє місце в ній, своя легенда і своя власна історія.

Неподалік площі є дуже гарний парк з чарівним та надзвичайно романтичним замком Вайдахуняд. Важко повірити, але спочатку «замок» був лише одним з історичних павільйонів виставки 1896 року. Але Вайдахуняд настільки припав до душі угорцям, що його вирішили залишити і по закінченні виставки. Полюбляють це місце і туристи.

Невелику жовту будівлю поблизу парку можна легко сплутати палацом або музеєм: величний портик, граціозні скульптури на даху. Внутрішнє убранство нічим не гірше – оригінальні мозаїки, що вкривають підлогу та стіни, дійсно достойні палацу. Насправді це всесвітньовідомі купальні Сечені.

Площа Октогон і державна опера

Октогон площа
Площа Октогон

Пам'ятаєте в одній з народних казок є такі слова: «Наліво підеш…» Так і з площею Октогон, тільки в хорошому значенні. Восьмикутна площа відкриває шлях до справжніх скарбів угорської столиці – Будапешту. Залежно від того, яке перехрестя ви виберете, ви потрапите або до ресторанної площі зі статуєю Ференца Ліста, або молодіжного нічного клубу, який дивовижним чином перетворюється в антикварний ринок кожної неділі, або до знаменитої угорської опери. Особливу увагу радимо звернути саме на оперу. Будівля оперети вражає, як ззовні, так і в середині. Якщо ви не плануєте провести вечір слухаючи оперу, то всередину можна потрапити зі щоденною екскурсією.

Поставити гарну крапку в кінці насиченого дня допоможе подорож на кораблику по нічному Дунаю.

Белвароші

Будапешті в Ваци вулиця
Вулиця Ваци в Будапешті

Радійте шопоголіки, адже цього разу ми поведемо вас по знаменитій ресторанно-сувенірно-пішохідній вулиці Ваци, яку знає кожен поважаючий себе турист. Вона тягнеться уздовж Дунаю від Митної площі до площі Верешмарті і тут величезна кількість сувенірних крамничок, ресторанів, колоритних кафе та інших цікавих місць, покликаних приманити до себе необачних туристів.

Та ми радимо прийти сюди не лише заради шопінгу. вулиця Ваци знаходиться в одному з найстаріших районів міста –Белвароші, що дослівно можна перекласти, як «внутрішнє місто», тобто місто всередині старих стін.

І якщо ви прикладете всю свою волю і, відірвавшись від заманливих прилавків, подивитесь вгору, у вас точно перехопить подих. Тут кожен будинок можна розглядати годинами, адже це справжній витвір мистецтва з відбитком минулого. У Белвароші ти ніби переносишся в часі. Вашу увагу неодмінно приверне будинок, що належав спадкоємцям Міхаеля Тонета, винахідника знаменитих «віденських стільців». Будинок і справді унікальний, адже його ренесансні орнаменти і ажурна огорожа не мають аналогів. Будинок легко впізнати за трикутними балконами і статуями в нішах.

Купальні Будапешта

Будапешта купальні
Купальні Будапешта

Останній день вашого туру вихідного дня по Будапешту ми радимо присвятити релаксу, адже побувати в Будапешті і не відвідати славнозвісні угорські купальні – це справжнє кощунство! Окрім всім відомих Сечені, в Будапешті набереться ще з десяток достойних варіантів. Обирайте:

Якщо ж ви все ж хочете відвідати саме ці знамениті купальні, то вважайте, ви такі не одні, тут завжди людно і гамірно, і відповідно, іноді кульгає питання дотримання чистоти.

Купальні Лукаш набагато більш затишні і комфортні. Якщо хочете відпочити в розкоші – вам пряма дорога в Геллерт. А от зануритись в історію можна в Кірі, адже тут з XVI нічого не змінювали.


Ми впевнені, що автобусні тури в Будапешт принесуть вам лише азарт і бажання повернутися ще, адже 3 дні – це, насправді, так мало!