7ме чудо світу, унікальні блакитні озера та багато іншого в турі в Мармаріс
Журнал мандрівника


Якщо в Анталію їдуть, щоб дешево відпочити і побігати по магазинам, то тури в Мармаріс – це якісний відпочинок і можливість побачити практично всю Туреччину за один раз. Адже конкурувати з Мармарісом в плані організації та проведення екскурсій може хіба що та сама Анталія, та й то не завжди.
Екскурсії в Памуккале

Перше, що ви маєте відвідати, приїхавши на відпочинок в Мармарис – це Памуккале – край десятків яскраво-блакитних, як уламки неба, озер і берегів кольору слонової кістки. Якби рай існував на землі, то він мабуть був би саме таким – заворожуючим і гіпнотичним. Цю красу важко описати словами, тому просто приїжджайте, адже кажуть, хто не бачив Памуккале, той не бачив Туреччини.
Плюс в тому, що Мармаріс знаходиться ледь не найближче до знаменитих озер, тому вам не доведеться кілька годин трястись в задушливому автобусі, який повністю знищить підходящий настрій.
Екскурсії в Ефес
Ці древні монументальні руїни колись славетного античного міста не потребують реклами, екскурсії в Ефес проводяться регулярно. Причина тому одне з 7 чудес світу – Храм Артеміди. Ну хто знехтує можливістю його побачити, хай навіть від храму лишились лише руїни?
Крім того, в Ефесі вам покажуть залишки бібліотеки Цельсія, величезний амфітеатр на 24 тисячі місць, храм бога родючості, ворота Геракла і ще чимало цікавих речей, пов’язаних з грецькою міфологією і не тільки.
Ефес – це не просто місце, де оживають легенди, вони живуть тут понині. Повітря тут буквально просякнуте минулим, кожна колона, кожен камінь тут має свою унікальну історію.
Екскурсії на Родос

Обираючи тур в Мармаріс, ви отримуєте можливість побувати в Греції, а точніше на чарівному острові Родос. З курорту на острів курсує прямий паром. 50 хвилин і ви вже на витонченому грецькому узбережжі.
Ця невеличка подорож розкриє перед вами грецькі Помпеї, а саме так називають Родос, у всій красі, з їх неперевершеною природою та старовинними житловими кварталами, храмами та древніми жертовними. Обов’язково побалуйте себе традиційними стравами в місцевій таверні, спробуйте справжній сільський мед та домашнє вино.
Печера Німара
В Мармарісі є печера, де живуть німфи, принаймні так говорять місцеві легенди. За однією з них, в печері жила німфа Лето – мати Аполлона і Артеміди, а в древні часи печера булла священна і тут відбувались жертвоприношення…
Зараз Німара пустує. Та цінна навіть не сама печера, а шлях до неї, що пролягає загубленою стежкою поміж похмурих таємничих скель, серед густих заростей суничника, в яких, за повір’ями, живуть чи то німфи, чи то душі людей, принесених в жертву в цій печері… Одним словом, місце дуже колоритне і однозначно варте уваги.
Гробниця Саріани
Ця історична пам’ятка досить специфічна і, чесно кажучи, не збирає натовпу туристів, попри те, її варто побачити. Гробниця тісно пов’язана з ім’ям знаменитої турецької праведниці та віщунки Саріани, що жила тут в ХVI ст. Перекази стверджують, що перед завоюванням Родосу, до неї за порадою звертався сам Сулейман І і вона напророкувала йому перемогу, що власне і сталося. На знак подяки, після смерті провидиці султан збудував красиву гробницю.
Сьогодні сюди приходять помолитися або просто запитати поради у вищих сил.
Важливо! В гробницю можна заходити тільки з покритою головою, плечима та руками (краще прихопіть великий шарф), обов’язково, у спідниці за коліна. Чоловіки мають бути в штанях.
Танцюючий фонтан в Мармарісі

Танцюючий фонтан в Мармарісі не можна віднести до розряду старожитностей, але від цього він стає не менш привабливим і вже традиційно з настанням сутінок збирає навколо себе натовп глядачів всіх вікових категорій))
Під прицілом захоплених поглядів танцюючий фонтан оживає. Чарівна музика задає ритм, і в небо злітають перші потужні струмені води, зображаючи чудернацьку фігуру. На мить вона застигає в повітрі, щоб потім осипатись вниз каскадом сліпучих бризок. І все повторюється знов у чудернацькому танці яскравих вогнів та води.
Шоу триває до 9 години вечора. Фінальним акордом програми є водяний екран, на якому відображаються найкрасивіші панорами міста, турецький прапор та портрет славетного правителя Кемаля Ататюрка.
Найприємніше, що програма шоу постійно змінюється, тому приходити сюди можна хоч кожен день. Це видовище точно не набридне!))
Караван-сарай в Мармарісі
Караван-Сарай – візитна картка Мармаріса. На нього натрапляєш зовсім не очікувано, прогулюючись вузенькими вуличками старого міста, а потрапляючи, одразу хочеться зайти в це по-справжньому самобутнє місце.
Караван-сарай був побудований султаном Сулейманом І в 1545 році і названий на честь його матері Хавси. І по сьогодні його мальовничі арки галерей та розписні стіни причаровують.
Сучасний Караван-сарай вміщає в себе затишні кафешки та цікаві сувенірні крамнички. Обов’язково зайдіть сюди випити чашечку справжньої турецької кави та купити кілька милих дрібничок для своїх рідних.
А при належному везінні, ви зможете побачити справжнє шоу,яке частенько влаштовують для туристів місцеві жителі, з музикою, традиційними танцями та смачною їжею.
Бедестен
І закінчимо ми нашу розповідь на меркантильній нотці, тобто поговоримо про покупки. Епіцентром всієї торгівлі в Мармарісі є старий критий ринок Бедестен. Це майже легендарне місце, дорогу до якого вам покаже кожен турок. При належному розмірі гаманця тут можна купити практично все: ювелірні прикраси, фарфор, сувеніри, шкіряні вироби і навіть килими! Головне пам’ятати, що на турецькому базарі діє лише одне правило: «хочеш щось купити – торгуйся». Інакше не тільки купиш товар в тридорого, а й господаря лавки образиш)) Продуктивного вам шопінгу, 40 тутешніх крамничок вже чекають на вас!)))